X
Następny artykuł dla Ciebie

Tempo, w jakim zmieniają się technologie cyfrowe, zmusza organizacje do ciągłych inwestycji i ponoszenia coraz wyższych kosztów operacyjnych. Rozwiązaniem, które pozwala opanować ten swoisty wyścig zbrojeń i ustabilizować wydatki na IT, jest częściowe przekazanie zadań do zewnętrznego partnera.

W dynamicznie zmieniającym się świecie przedsiębiorstwa poszukują nowych modeli operacyjnych, żeby odnieść sukces na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Systemy i usługi IT stały się absolutnie krytycznym elementem dla powodzenia skutecznej transformacji cyfrowej organizacji. Kierownictwu przedsiębiorstw, a w szczególności dyrektorom i kontrolerom finansowym, coraz trudniej jest akceptować kolejne nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne związane z „wyścigiem zbrojeń” w obszarze IT, tym bardziej że zdecydowanie mniej rozumieją strukturę tych kosztów niż resztę biznesu, który nadzorują. Z tego względu coraz większe znaczenie ma outsourcing usług IT. Pozwala on nie tylko szybko i optymalnie wdrażać nowe rozwiązania, ale także przerzuca na zewnętrznego dostawcę usług dużą część ryzyka technicznego, gdyż outsourcer, który w naturalny sposób wykorzystuje efekt ekonomii skali i zakresu, może zdecydowanie szybciej i efektywniej reagować na rozwój technik informacyjnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy