X
Następny artykuł dla ciebie

Podstawowym zadaniem kadry menedżerskiej jest dobrze zarządzać uwagą przedsiębiorstwa. W tym celu liderzy muszą nauczyć się skupiać własną uwagę. Kiedy mówimy o koncentracji, zazwyczaj chodzi nam o myślenie o jednej sprawie i odfiltrowywanie zakłóceń. Ale wiele najnowszych badań z dziedziny neuronauki wskazuje, że ludzie koncentrują się na różne sposoby, w różnych celach oraz korzystając z różnych ścieżek neuronowych, z których jedne harmonijnie współdziałają, a inne przeszkadzają sobie nawzajem.

Podzielenie sposobów skupiania uwagi na trzy obszerne kategorie – stanowią je: koncentracja na sobie, koncentracja na innych i koncentracja na szeroko pojętym świecie – rzuca nowe światło na wiele podstawowych umiejętności przywódczych. Skupianie się na sobie i konstruktywna uwaga poświęcana innym pomagają liderom w rozwijaniu podstawowych elementów inteligencji emocjonalnej. Lepsze opanowanie metod koncentracji na świecie zewnętrznym może poprawić ich umiejętności w zakresie obmyślania strategii, tworzenia innowacji i zarządzania organizacjami.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy