X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Określ strategię językową firmy

PREMIUM

(Nr 147, maj 2015)

Tsedal Neeley  · 12 min

Określ strategię językową firmy

Język przenika każdy aspekt funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wpływa na wszystko. Mimo to przywódcy globalnych organizacji, których pracownicy mówią wieloma językami, nie przywiązują do tego dostatecznej wagi.

Jak mogliśmy zaobserwować w licznych firmach, nieograniczona wielojęzyczność powoduje niską wydajność nawet u najbardziej zaangażowanych i utalentowanych pracowników. Prowadzi nierzadko do tarć w kontaktach międzynarodowych, do utraty przychodów ze sprzedaży i do wielu innych poważnych perturbacji, które mogą nawet zagrozić konkurencyjności firmy (zobacz również artykuł Tsedal Neeley Globalny biznes mówi po angielsku, HBRP, wrzesień 2014). Natomiast dzięki stworzeniu spójnej strategii zarządzania językiem można przekształcić tę słabość w źródło przewagi konkurencyjnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy