X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Obecnie cykl efektywności polskich prezesów w trakcie pełnienia funkcji niewiele się różni od cyklu efektywności ich kolegów z krajów Europy Zachodniej. Poszczególne fazy trwają może nieco krócej, ale ich kolejność jest podobna i przypomina cykl życia produktów – ma fazę wzrostu, rozwoju, utrzymywania status quo i schyłku.

Polscy prezesi, którzy przepracowali na swoich stanowiskach ponad dwadzieścia lat, należą do tych, których kariery miały tylko jeden etap – wzrost, któremu sprzyjał rozwój gospodarki. Zaczynali w okresie polskich przemian ekonomicznych, kiedy praktycznie wszystko tworzyli od nowa, bez żadnych wzorców. Moja kariera na stanowisku prezesa banku nie była zatem typową karierą człowieka, który został zatrudniony przez właścicieli, żeby poprowadzić biznes. Ja ten biznes uruchamiałem i współtworzyłem. Byłem w grupie inicjatorów‑pionierów budujących od podstaw polską bankowość. Dlatego chyba nigdy nie dotarłem do fazy spokojnego rozwoju i stabilizacji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak rozwijać kompetencje przywódcze? »

Skalowanie przywództwa 

Claudio Feser , Filip Szumowski PL

Claudio Feser, starszy partner w szwajcarskim biurze McKinsey & Company i ekspert w dziedzinie przywództwa, twierdzi, że firmy, które chcą osiągać sukcesy, powinny rozpowszechniać zachowania przywódcze.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 93% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy