X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Brian był w firmie wschodzącą gwiazdą. Kilkakrotnie awansował z jednego wyższego stanowiska menedżerskiego na drugie i wkrótce powierzono mu prowadzenie jednostki biznesowej, co oznaczało, że podlegał bezpośrednio prezesowi. Jednak po dwóch latach pracy na tym stanowisku, pomimo rewelacyjnych wyników finansowych, nagle został zwolniony. Usłyszał, że firma chce zmienić wizerunek na bardziej otwarty, zaangażowany i globalny, a jego agresywny styl przywództwa nie odzwierciedla tych wartości.

Jak większość ambitnych menedżerów przeżywających problemy zawodowe Brian doznał wstrząsu, przeszedł okres wyparcia i zwątpienia w siebie. W końcu nigdy wcześniej nie zawiódł jako pracownik. Miał trudności z zaakceptowaniem faktu, że nie był tak dobry, jak myślał. Czuł też urazę i złość, ponieważ szef nie dał mu szansy wykazania się. Ostatecznie jednak zdał sobie sprawę, że nie może cofnąć jego decyzji, i postanowił skupić się na przyszłości...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Philip Mirvis

Starszy badacz w dziedzinie innowacyjności społecznej w Babson College.

Mitchell Lee Marks

Profesor przywództwa San Francisco University i prezes organizacji doradczej JoiningForces.org.

Ron Ashkenas

Emerytowany partner w firmie Schaffer Consulting

Bądź na bieżąco

Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy