X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Mniej czytelne czcionki sprzyjają zapamiętaniu treści

PREMIUM

(Nr 121, marzec 2013)

Daniel Oppenheimer  · 4 min

Z badań Daniela Oppenheimera, profesora psychologii i spraw publicznych na Princeton University, wynika, że ludzie lepiej zapamiętują tekst, gdy jest on wydrukowany mniejszą i gorzej czytelną czcionką. Nietypowe kroje pisma małych rozmiarów wymuszają na czytelniku wolniejszą i uważniejszą lekturę, co sprzyja koncentracji i głębszemu wnikaniu w treść. Wyniki tych badań mają zastosowanie w procesie uczenia się. Gdyby jednak nasz magazyn został wydrukowany mało przyjazną w lekturze czcionką, większość czytelników zrezygnowałaby z lektury, a ci, którzy dobrnęliby do końca, lepiej zapamiętaliby treść artykułów.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 91% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Daniel Oppenheimer

Daniel Oppenheimer jest profesorem psychologii i spraw publicznych na Princeton University oraz autorem książki Democracy Despite Itself, MIT Press, 2012.

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy