X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Mit dotyczący pasywnych inwestorów

PREMIUM

(Nr 176, październik 2017)

Anna Werner PL  · 2 min

Mit dotyczący pasywnych inwestorów

W ciągu ostatnich 20 lat udział aktywów funduszy powierniczych należących do funduszy indeksowych(1), czyli tak zwanych pasywnych inwestorów, wzrósł w Stanach Zjednoczonych niemal trzykrotnie. Wielu obserwatorów uważa to zjawisko za szkodliwe dla ładu korporacyjnego.

Gdy aktywni inwestorzy kupują lub sprzedają akcje według własnego uznania, dają wyraz swojej ocenie strategii firmy i nagradzają bądź karzą jej menedżerów za wyniki. Nawet wtedy, gdy nie kupują ani nie sprzedają akcji, często prowadzą rozmowy z liderami firm, grożąc sprzedażą swojego pakietu, aby przekonać ich do zmiany strategii lub zwiększenia dywidendy bądź skali wykupu akcji.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy