X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Marek Wróbel: młodzi ludzie są odważniejsi

PREMIUM

(Nr 153, listopad 2015)

Marek Wróbel PL  · 3 min

W FIRMIE SCHIPKO nastawienie wobec młodych pracowników z pokolenia Y powinien zmienić nie tylko prezes, ale także pozostali zatrudnieni. Pracuję w organizacji, w której średnia wieku pracowników wewnętrznych i zewnętrznych (pracujących przy projektach u klientów) nie przekracza 30 lat, więc niejednokrotnie spotykam się z różnymi postawami wobec obowiązków oraz oczekiwaniami wobec przełożonego i firmy. Młodzi ludzie, co wynika z moich obserwacji oraz badania HAYS przeprowadzonego w tej grupie wiekowej, zachowują się o wiele odważniej niż starsi koledzy; częściej też decydują się na zmianę pracodawcy lub działu po stosunkowo krótkim okresie pracy na danym stanowisku czy w danej firmie. Opisany przypadek Zuzanny Kołodziejczuk, która zmieniła dział, zanim zdążyła się dowiedzieć, co dobrego może ją tam jeszcze czekać i czego może się nauczyć, nie jest zatem niczym dziwnym.

Młodzi ludzie szybciej się nudzą, szukają nowych wyzwań, nie obawiając się, że nie dadzą sobie rady w nowym miejscu...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 96% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy