X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Marek Gawlik: Najpierw należy dobrze rozpoznać nowy rynek

PREMIUM

(Nr 177, listopad 2017)

Marek Gawlik  · 3 min

Marek Gawlik: Najpierw należy dobrze rozpoznać nowy rynek

Bazując na doświadczeniach Polsko‑Saudyjskiej Rady Biznesu we wprowadzaniu firm na rynki Zatoki Arabskiej, sugerowałbym przedstawicielom firmy Hebet uzbrojenie się w cierpliwość i potraktowanie tego wyjazdu jako czysto poznawczego. Ze względu na brak przygotowania przed targami szansa na pozyskanie już na tym etapie wartościowych kontaktów jest ograniczona.

Ten tekst jest komentarzem eksperta. Przeczytaj tekst główny »

Jak wejść na rynek odległy kulturowo 

Michał Guzek PL, Paweł Górecki PL

Dubaj, choć odległy geograficznie i kulturowo, może okazać się wielką szansą dla polskiej firmy Hebert.

Jeśli podczas tych targów firma pozyska klienta, to jej menedżerowie będą mogli mówić o dużym szczęściu. Biorąc pod uwagę pragmatyzm prezesa Hebetu, nie podpisze on również umowy o współpracy z jednym z dziesiątek pośredników deklarujących szerokie znajomości i możliwości pozyskania szybkich zleceń. Takie deklaracje powinny być sygnałem ostrzegawczym dla każdego przedsiębiorcy przyjeżdżającego do Zatoki.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 97% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy