X
Następny artykuł dla Ciebie

Latające przekaźniki i inne funkcje dronów

PREMIUM

(Nr 175, wrzesień 2017)

Scott Berinato

Drony na uwięzi pełnią rolę tymczasowych masztów telekomunikacyjnych.

Dla Arta Preglera drony nie są ani nowym, ani rewolucyjnym wynalazkiem. Jego pierwszy zawodowy kontakt z bezzałogowymi statkami powietrznymi (unmanned aerial vehicle – UAV) miał miejsce w amerykańskich Siłach Powietrznych przed ponad 30 laty. Rewolucyjna jest, według niego, ekonomika stosowania dronów. „Koszty znacząco spadły – zauważa Pregler, nawiązując do przemiany dronów z bardzo drogiego elementu uzbrojenia w sprzedawaną po przystępnej cenie zabawkę. – Odkąd drony stały się popularne wśród hobbystów, mieliśmy już do czynienia z tak wieloma innowacjami”.

Jako szef programu eksploatacji dronów w firmie AT&T Pregler jest członkiem społeczności ludzi eksperymentujących z urządzeniami UAV. Udostępnił im trzy aplikacje stworzone przez AT&T z myślą o dronach i przekazał kilka sugestii na temat tego, dokąd – według niego – zaprowadzą one branżę telekomunikacyjną.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy