X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

W ostatnim dziesięcioleciu przedsięwzięcia biznesowe podejmowane w Stanach Zjednoczonych, które przynajmniej w 51% stanowią własność kobiet, są przez nie zarządzane lub kontrolowane, notowały szybsze tempo wzrostu niż przedsiębiorstwa amerykańskie ogółem pod względem następujących trzech mierników: liczby firm, poziomu zatrudnienia i wielkości przychodów. 

Wzrost w latach 2007–2018 (w %)

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak kobiety radzą sobie z byciem liderkami? »

Dlaczego w zarządach spółek powinno zasiadać więcej kobiet 

Yilmaz Arguden

Różnorodność płciowa w zarządach spółek prowadzi do trwałej wydajności i pomaga poszerzyć perspektywę kierownictwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy