X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Kłopoty z wiarygodnością danych

PREMIUM

(Nr 135, maj 2014)

Thomas C. Redman  · 8 min

Kłopoty z wiarygodnością danych

Od przeszło 50 lat borykamy się z jakością danych. Z badań wynika, że pracownicy wiedzy marnują czas na wyszukiwanie informacji, wykrywanie i korygowanie błędów oraz poszukiwa nie źródeł potwierdzających wiarygodność danych. Gdy dane są błędne, menedżero wie szybko tracą do nich zaufanie i zdają się na intuicyjny sposób podejmowa nia decyzji, kierowania firmą i wdrażania strategii. Są również o wiele bardziej skłonni do odrzucania istotnych, pozornie nielogicznych wniosków, które wypływają z analizy wielkich zbiorów danych.

Poprawa jakości danych wymaga lepszej komunikacji pomiędzy twórcami danych a ich użytkownikami. Oznacza to dążenie do unikania błędów w przy szłości, a przede wszystkim przeniesienie odpowiedzialności za jakość danych z informatyków – nieidentyfikujących się z procesami biznesowymi, które gene rują dane – na menedżerów mających żywotny interes w tym, by operować prawidłowymi informacjami.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy