X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Kampania na rzecz twojej kariery

PREMIUM

(Nr 137-138, lipiec - sierpień 2014)

Dorie Clark  · 10 min

Kampania na rzecz twojej kariery

Możesz zaplanować swoją karierę, tak jak politycy planują kampanię wyborczą, by osiągnąć założony rezultat bez uciekania się do nieczystych zagrywek – twierdzi Dorie Clark (pracowała z najwyższej rangi politykami i menedżerami, pomagając im osiągnąć wyznaczone cele). Autorka radzi, by ambitni liderzy, zarówno w biznesie, jak i w polityce, od samego początku wyznaczali sobie kamienie milowe i precyzyjnie planowali, czego wymaga realizacja każdego z nich. Oznacza to, że musisz określić potrzebne umiejętności i wiedzieć dokładnie, gdzie i jak możesz je zdobyć. Najlepsi planiści pracują z kalendarzem „wstecz”: Zaczynają od punktu końcowego, a potem, cofając się, wyznaczają wszystkie kroki mające do niego doprowadzić. Następnie zabierają się do działania zgodnie z planem. Przy tym bardzo konkretnie planują, jak to poparcie zdobyć. Wspomagają się mapami wpływów, by zebrać informacje na temat najważniejszych osób, i śmiało zabiegają o ich przychylność. Działanie jak polityk nadal ma negatywny wydźwięk dla wielu ludzi w świecie biznesu, jednak wcale nie musi oznaczać makiawelistycznych zapędów. Wyrządzanie krzywdy otaczającym cię ludziom wcale ci nie pomoże. Jeżeli całkiem odrzucisz taką „polityczną” postawę, jedyną osobą, która na tym straci, będziesz ty sam.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy