X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

W powszechnym przekonaniu najlepsze start‑upy tworzą ludzie, którzy dopiero co weszli w dorosłe życie.

Jednak jak wynika z analizy opartej na danych amerykańskiego Biura Statystycznego z lat 2007‑2014, dotyczących 2,7 miliona założycieli strat‑upów w Stanach Zjednoczonych, średni wiek założyciela to w rzeczywistości 42 lata. A gdy badacze wyselekcjonowali czołowy 1% start‑upów pod względem wzrostu zatrudnienia, stwierdzili, że ponad połowa tych firm została utworzona przez czterdziesto-, pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków. „Naczelne miejsce młodych założycieli w masowej wyobraźni może... odzwierciedlać nieproporcjonalnie częstą styczność konsumentów z kilkoma branżami informatycznymi, takimi jak media społecznościowe” – piszą naukowcy. 

Jeszcze nie jest za późno

PRZECZYTAJ TAKŻE: Skuteczne zarządzanie wprowadzaniem nowego kierownictwa »

Jak zatrudnić nowego prezesa w twoim start-upie? 

Suren Dutia

Przekazywanie sterów start-upu nie jest czymś łatwym. Jakkolwiek by nie było, jego założyciele byli niezwykle blisko i emocjonalnie zaangażowani w jego powstanie.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy