X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Jak zmiany klimatu modyfikują strategię

PREMIUM

(Nr 137-138, lipiec - sierpień 2014)

Carter Roberts  · 2 min

Jak zmiany klimatu modyfikują strategię

Profesor Howard Stevenson na jubileuszowym 25. zjeździe absolwentów Harvard Business School wygłosił wykład zatytułowany „Zadbaj o własne szczęście” (Make Your Own Luck), podczas którego wyjawił następującą prawdę: jeśli chcesz osiągnąć wielki sukces, zbuduj firmę, która reaguje na ważne trendy. Słuchacze, zapytani o przykłady takich trendów, wymienili: rozwój Chin, deficyt zasobów i zmiany klimatyczne. Potem zapadła głucha cisza. Czy strategie naszych organizacji uwzględniają te trendy?

World Wildlife Fund jest największą organizacją ochrony przyrody na świecie. Ze względu na misję wcześniej niż większość organizacji opracowaliśmy strategię działania w odniesieniu do co najmniej jednego globalnego trendu. Nasza strategia obejmuje inwestowanie funduszy i angażowanie innych podmiotów w ratowanie miejsc, od których zależy los zagrożonych gatunków fauny i flory, a także ludzkości. Zmiany klimatyczne wpływają na nasze priorytety. Gdy zmieniają się warunki środowiskowe, ludzie i zwierzęta muszą się do nich dostosować...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy