X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Jak zapobiec śmierci projektu

PREMIUM

(Nr 59, styczeń 2008)

Gary Klein  · 3 min

Diagnoza premortem opiera się na założeniu, że planowany projekt „umarł” – co się często zdarza – i członkowie zespołu szukają odpowiedzi, dlaczego tak się stało. Ich zadaniem jest zidentyfikowanie realnych przyczyn niepowodzenia projektu. Osoby, które mają jakiekolwiek zastrzeżenia, mogą przedstawić je otwarcie na samym początku prac, dzięki czemu projekt można zawczasu udoskonalić i zapobiec konieczności przeprowadzenia na nim „sekcji zwłok”.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 92% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Gary Klein

Gary Klein jest naczelnym inżynierem i projektantem Klein Associates, działu firmy Applied Research Associates, w Fairborn w Ohio. Jest autorem książki: Sources of Power: How People Make Decisions (MIT Press, 1998) i The Power of Iintuition (Doubleday, 2004).

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy