X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Jak uczą się maszyny

PREMIUM

(Nr 156, luty 2016)

Randal Olson  · 1 min

„Uczenie się maszyn” (machine learning) – już kiedyś słyszałeś ten termin, ale nie jesteś pewien, czego ta metoda dotyczy i jak działa. Gdy poprosisz o wyjaśnienia ekspertów od danych, możesz pogubić się w gąszczu fachowych uwag na temat rozwidleń (forks), węzłów liścia (leaf nodes), punktów rozdzielczych i rekurencji (recursions). Zapomnij o tym. Jedyną rzeczą, jaką musisz wiedzieć, jest to, że uczenie się maszyn polega na stosowaniu modeli statystycznych do analizy danych, którymi dysponujesz, w celu sporządzenia mądrych prognoz danych, których nie posiadasz.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 91% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy