Siła srebrnego tsunami

X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Jak szybko się starzejemy?

PREMIUM

Matt Perry, Ramsey Khabbaz  · 1 min

Jak szybko się starzejemy?

Wykresy nie kłamią. Globalna populacja się starzeje. W Stanach Zjednoczonych proces ten następuje szybko. Dane wyraźnie pokazują, że na całym świecie zmiany demograficzne mogą odczuwać pracownicy z różnych branż i pokoleń. W efekcie zmienia się ich nastawienie do starzenia się i przechodzenia na emeryturę.

W jakim wieku ludzie zamierzają przejść na emeryturę? Kiedy zaczynają gromadzić oszczędności emerytalne? Kiedy uważa się, że człowiek jest „stary” lub, co ważniejsze, za stary, aby pracować? Jak ludzie wyobrażają sobie życie po zakończeniu pracy? Jak pracodawcy im pomagają (lub dlaczego tego nie robią)?

Aby lepiej przyjrzeć się gwałtownemu starzeniu się siły roboczej w Stanach Zjednoczonych i wpływowi tego zjawiska na ludzkie życie, zebraliśmy dane z różnych źródeł. Na poniższych wykresach widzimy zarówno optymizm, jak i pesymizm, swoistą niepewność i poważne rozbieżności między poglądami kolejnych pokoleń. Te obserwacje są bardzo pouczające, a czasami zaskakujące. Razem natomiast tworzą ogólny obraz starzenia się, które zmienia zasoby kadrowe.

...

Zostało 96% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy