X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Jak się bronić przed hakerami?

PREMIUM

(Nr 159, maj 2016)

Marcin Dudek  · 8 min

Jak się bronić przed hakerami?

Średniej wielkości firma doradcza Compass zatrudnia przede wszystkim handlowców oraz konsultantów. Kierując się wygodą oraz kwestiami wizerunkowymi, zezwoliła pracownikom na korzystanie z prywatnych urządzeń w pracy, wpisując się w ten sposób w popularny na całym świecie trend Bring Your Own Device (BYOD). Korzyści z tego typu rozwiązania szybko docenili pracownicy, którzy uzyskali możliwość używania w pracy takich samych urządzeń jak po godzinach. Co więcej, nowa polityka przyniosła przedsiębiorstwu wyraźne oszczędności, a dział IT przekazał odpowiedzialność za bezpieczeństwo sprzętu użytkownikom. Sporządzone przez firmowych informatyków wytyczne dotyczące konfiguracji i korzystania ze sprzętu nie zostały w odpowiedni sposób wdrożone, bo pozostawieni sobie pracownicy w większości nie potrafili w wystarczający sposób zadbać o zabezpieczenia. Między innymi z tego powodu powszechnie chwalona za nadążanie za duchem czasu organizacja została zaatakowana przez hakerów, którzy uzyskali dostęp do danych przedsiębiorstwa. Firma Compass musi teraz podjąć decyzję, czy wobec kryzysu kontynuować model BYOD, czy też powrócić do firmowego sprzętu dla wszystkich pracowników.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 97% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy