X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Jak firma P&G potroiła wskaźnik udanych innowacji

PREMIUM

(Nr 101-102, lipiec - sierpień 2011)

Scott D. Anthony, Bruce Brown  · 17 min

Procter & Gamble jest firmą słynącą z innowacyjności. Niemniej na początku pierwszej dekady bieżącego stulecia tylko 15% jej innowacji osiągało oczekiwane przez firmę przychody i zyski. Aby uporać się z tym problemem, firma zabrała się do tworzenia struktur organizacyjnych, które nadałyby jej działalności w sferze innowacji charakter systemowy.

Powstałą w wyniku tych dążeń fabrykę nowych źródeł wzrostu tworzą: duże grupy odpowiedzialne za tworzenie nowych przedsięwzięć, skupione na konkretnych celach zespoły projektowe i przewodnicy w dziedzinie przedsiębiorczości, którzy pomagają tym zespołom w szybkim tworzeniu prototypów oraz w testowaniu nowych produktów i modeli biznesowych na rynku. Zespoły realizują krok po kroku zalecenia zawarte w podręczniku podpowiadającym, jak rozwijać przedsięwzięcia, oraz korzystają ze specjalistycznych narzędzi do zarządzania projektami i portfelami przedsięwzięć. Kwestie dotyczące innowacji i strategii, które niegdyś traktowano oddzielnie, są obecnie omawiane łączŹnie na odbywających się w nowej formule zebraniach kadry kierowniczej.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy