X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Inteligencja kontekstowa

PREMIUM

(Nr 147, maj 2015)

Tarun Khanna  · 18 min

Mimo 30 lat eksperymentów i badań dopiero zaczynamy zdawać sobie sprawę, że tylko część wiedzy na temat zarządzania ma charakter uniwersalny, część natomiast zależy od specyfiki danego rynku lub danej kultury.

Jako menedżerowie, a także jako nauczyciele akademiccy, badamy świat biznesu, aby wyciągać wnioski, budować teorie i używać ich do rozwiązywania problemów stojących przed liderami firm. Po to właśnie uczęszczamy do szkół biznesu, piszemy analizy przypadków, opracowujemy schematy analityczne i czytamy magazyn HBR. Jestem przekonany, że ta praca jest ważna i dlatego badam praktyki biznesowe stosowane w różnych uwarunkowaniach na całym świecie.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy