X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Czasami lepiej jest prosić o wybaczenie niż o pozwolenie.

Masz pomysł na przełomowe, nowatorskie rozwiązanie, które mogłoby przynieść organizacji wiele dobrego. Podejrzewasz jednak, że twoja odkrywcza idea napotka wewnętrzny opór: innowacja zburzyłaby status quo, toteż inne działy prawdopodobnie będą starały się ją zablokować. Jaki następny krok powinieneś teraz wykonać?

Konwencjonalna odpowiedź jest prosta: uzyskać zielone światło z góry. Jak słusznie zauważa wielu ekspertów zajmujących się innowacjami, tylko najmniej nowatorskie pomysły gładko przechodzą przez sito akceptacji licznych decydentów. Im bardziej niezwykła jest zgłoszona koncepcja, tym większe ryzyko, że padnie ofiarą wojen o wpływy, krótkowzrocznych systemów zachęt lub zwykłego oporu przed zmianą. Z tego powodu wiele osób radzi innowatorom, by udali się z pomysłem prosto do władz firmy, zapewnili sobie poparcie jej liderów i wzbudzili w organizacji przekonanie, że sprawa jest pilna.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy