X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Magazyn HBR został założony w 1922 roku przez dziekana Harvard Business School, który chciał wyposażyć studentów zarządzania w lepsze narzędzia do wykonywania pracy menedżera. Początkowo nakład wynosił 6 tysięcy egzemplarzy, a ustalona na poziomie 5 dolarów cena rocznej prenumeraty stała się przedmiotem sporu między dziekanem a zewnętrznym wydawcą. Przez następne 25 lat magazyn z trudem wychodził na zero. Przed II wojną światową wykładowcy HBS nauczyli się tłumaczyć relacjonowane hermetycznym językiem badania na wartościową lekturę dla menedżerów praktyków. Po wojnie HBR był gotowy, aby zacząć zarabiać na nadchodzącym boomie gospodarczym. Jego nakład wzrósł z 14 tysięcy w 1945 roku do 243 tysięcy w 1985 roku.

Redaktorka Julia Kirby analizuje historię magazynu od szalonych lat dwudziestych do chwili obecnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 96% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy