X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Eliza Kruczkowska: najlepiej wdrażać innowację z zewnątrz i wewnątrz firmy

PREMIUM

(Nr 188, październik 2018)

Eliza Kruczkowska PL  · 2 min

Eliza Kruczkowska: najlepiej wdrażać innowację z zewnątrz i wewnątrz firmy

Obecnie wdrażanie innowacji jest uznawane za podstawowy czynnik rozwoju przedsiębiorstwa, pozwalający na zajęcie lepszej pozycji konkurencyjnej na rynku krajowym i międzynarodowym. Innowacje to nic innego jak podważanie status quo.

Zdolność przedsiębiorstw do pozyskiwania i wdrażania innowacji umożliwia ich prawidłowe funkcjonowanie i rozwój w przyszłości. Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej zadają sobie pytanie Piotra Markowskiego, prezesa sieci detalicznej Monday, czy szukać innowacji wewnątrz organizacji czy poza nią.

W wielu firmach popularne było opracowywanie nowego produktu lub technologii własnymi siłami. Powstawały działy badań i rozwoju i to właśnie one określały stopień atrakcyjności biznesu. Dziś wiele organizacji zdaje sobie sprawę, że ogromne zasoby wiedzy istnieją również poza zamkniętymi laboratoriami dużych firm i że nie wszyscy najlepsi ludzie w danej dziedzinie pracują w jednym przedsiębiorstwie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Realny rozwój czy teatrzyk innowacyjny? »

Czy podchodzisz do innowacji poważnie, czy tylko robisz z tego przedstawienie? 

Alex Osterwalder

Bardzo często mamy do czynienia jedynie z teatrzykiem innowacyjności. Oto pomysły, jak to zmienić.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 95% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy