X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Dr Marta Sendrowicz: warto pozyskać niezależnego doradcę

PREMIUM

(Nr 152, październik 2015)

dr Marta Sendrowicz PL  · 3 min

ZDARZENIA OPISANE w studium przypadku nie są aż tak bardzo obce niektórym przedsiębiorcom. Podchodząc do sytuacji ITquest od strony praktycznej, warto przyjrzeć się trzem kwestiom. Po pierwsze, należytej staranności doradcy prawnego w procesie due diligence, który najwyraźniej przeoczył zbadanie zgodności działania podmiotu przejmowanego (Integrora) z prawem konkurencji. Po wtóre, otwartości spółki kupującej (ITquest) na zapewnienie, że działania podejmowane przez Integrora są zgodne z prawem. Po trzecie wreszcie, strategii zarządzania sytuacją kryzysową, w której znalazła się ITquest. Temu ostatniemu zagadnieniu dodatkowego kolorytu dodaje fakt, że ITquest jest spółką giełdową, którą tzw. antitrust case może sporo kosztować – zarówno w kontekście ewentualnych reakcji inwestorów, jak i na płaszczyźnie wizerunkowej.

Zaprzyjaźniona kancelaria prawna, która odpowiadała za przeprowadzenie badania due diligence w procesie nabywania Integrora, nie wykazała się dostateczną czujnością, dokonując oceny działań spółki przejmowanej na gruncie prawa konkurencji...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy