X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Dlaczego szwankuje realizacja strategii

PREMIUM

(Nr 153, listopad 2015)

Charles Sull, Rebecca Homkes, Donald N. Sull  · 17 min

Artykuł obala najbardziej szkodliwe mity dotyczące realizacji strategii. Oto one: Realizacja strategii równa się zestrojeniu działań z celami. Procesy służące odgórnemu i oddolnemu zestrojeniu działań ze strategią z reguły nie budzą zastrzeżeń. Prawdziwym problemem jest koordynacja. Realizacja strategii to trzymanie się planu. Zmieniające się warunki rynkowe wymagają od firm elastyczności. Komunikowanie strategii oznacza zrozumienie jej. Menedżerowie często zmieniają i rozwadniają komunikaty. Zaledwie połowa liderów średniego szczebla potrafi wymienić choćby jeden z priorytetów organizacji. Kultura efektywności zapewnia realizację strategii. Firmy muszą doceniać także inne uwarunkowania, w tym elastyczność, umiejętność pracy zespołowej i ambicję. Wdrożeniem strategii należy kierować odgórnie. Realizacja zaczyna się i kończy na menedżerach średniego szczebla, którzy często mają związane ręce, ponieważ otrzymują niejasne komunikaty od zwierzchników. Przedefiniowanie strategii pomoże menedżerom w ustaleniu, dlaczego jej realizacja przeżywa kryzys. Ułatwi też skoncentrowanie się na czynnikach, które mają największy wpływ na to, jak przełożyć strategię na wyniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy