X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Obecnie konglomeraty są uważane za dinozaury – poza rynkami wschodzącymi, gdzie zdywersyfikowane grupy kapitałowe, złożone z wielu firm działających w odrębnych branżach, rozkwitają. Autorzy artykułu twierdzą, że podstawą sukcesu tych organizacji jest ich struktura. Spółki córki grupy kapitałowej są prawnie niezależne, co pozwala im bardziej efektywnie pozyskiwać kapitał, ustalać strategie i konstruować zachęty. Jednostki te nie podlegają bezpośrednio liderowi konglomeratu; ich działalność nadzoruje centrum grupy, czyli szczebel kierowniczy ulokowany na poziomie biura przewodniczącego rady nadzorczej grupy kapitałowej. Centrum koordynuje prace nad tożsamością, które jednoczą i inspirują pracowników jednostek. Ponadto pomaga im chwytać szanse biznesowe, wymieniać się zasobami i talentami oraz współpracować. Grupy kapitałowe, które funkcjonują na podstawie tego modelu, osiągają lepsze wyniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 97% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy