X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Bez względu na to, jak sprawnie działa system, to właśnie człowiek powinien być najważniejszy. To założenie wyznacza kierunek rozwoju częstochowskiego samorządu. Stawiamy na innowacje społeczne, co sprawiło, że w 2018 roku miasto zostało uznane za najbardziej innowacyjne.

Partnerem materiału jest Urząd Miasta Częstochowa.

Dla mieszkańców, inwestorów

Częstochowa wdraża nowoczesne technologie, dzięki czemu rozwija się, staje się innowacyjna, atrakcyjna i otwarta zarówno dla inwestorów, jak i biznesu. Częstochowa stawia na innowacje społeczne. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, pomagające stworzyć miasto, w którym warto mieszkać i inwestować. Dzisiejsza Częstochowa, wracając do korzeni, znów stawia na rozwój przemysłu. Przemysł zresztą jest od dawna tu obecny. Pierwsza wzmianka o nadaniu kuźnicy na tych terenach pochodzi z 1377 roku, czyli pięć lat przed założeniem klasztoru jasnogórskiego. Częstochowa, położona na obszarze rudonośnym, obfitowała w wykwalifikowaną siłę roboczą, co w drugiej połowie XIX wieku stało się zachętą do budowania hut, odlewni i przędzalni. W okresie transformacji ustrojowej przedsiębiorczość mieszkańców pozwoliła im stosunkowo łagodnie – w porównaniu z innymi ówczesnymi miastami wojewódzkimi – przejść przez kryzys wywołany upadkiem wielkich zakładów produkcyjnych.

...

Przeczytaj pozostałe artykuły raportu »

Strefy dobrych inwestycji 

Aleksander Krakowski PL

Utworzone ćwierć wieku temu specjalne strefy ekonomiczne stały się wydajnym narzędziem przyciągania inwestorów i niwelowania różnic między silniej i słabiej rozwiniętymi regionami Polski.

Ludzie, doświadczenie, specjalizacja 

Rafał Bruski

Dogodne położenie, wykwalifikowana kadra, dostępne tereny pod inwestycje i nowoczesne powierzchnie biurowe – to atuty konkurencyjne Bydgoszczy, na które inwestorzy zwracają uwagę przy wyborze miejsca na rozwój swojego biznesu.

Siła przyciągania 

Grzegorz Benedykciński PL

Licząca prawie 46 tysięcy mieszkańców gmina Grodzisk Mazowiecki umiejętnie wykorzystuje swoje korzystne położenie na styku najważniejszych szlaków komunikacyjnych w kraju.

Więcej niż wielkie firmy 

Aleksander Krakowski PL

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to nie tylko duże przedsiębiorstwa przemysłowe, w tym najważniejsze marki z branży motoryzacyjnej. Strefa coraz silniej przyciąga również małe i średnie firmy, a także wspiera samorządy.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy