X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Czego dowiedziałam się o przestępczości w firmach

PREMIUM

(Nr 199, wrzesień 2019)

Mary Jo White  · 4 min

Czego dowiedziałam się o przestępczości w firmach

Ten artykuł dostępny jest także w wersji audio. Zaloguj się lub zostań prenumeratorem i słuchaj bez ograniczeń!

Była przewodnicząca Komisji do spraw Papierów Wartościowych i Giełd radzi, jak stworzyć etyczną kulturę organizacyjną.

W początkach mojej kariery prawniczej, w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, przestępczości w firmach nie poświęcano zbyt wiele uwagi. Zwłaszcza poza murami mojego ówczesnego miejsca pracy, Prokuratury Południowego Okręgu Nowojorskiego. Prokuratorzy zajmowali się zdecydowanie częściej zabójstwami, szefami gangów narkotykowych i mafią. Nie traktowali przestępstw finansowych jako poważnych ani interesujących przypadków naruszenia prawa. Ale to się zmieniło – z wielu powodów.

...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Skąd się bierze skłonność do nadużyć w firmach? »

Dlaczego firmy działają nieetycznie 

Eugene Soltes , Hui Chen

Programy zgodności z regulacjami, czyli procedury i systemy zapobiegające nadużyciom w organizacjach, nie spełniają swojego zadania. Co należy w nich zmienić, żeby stały się skuteczne?

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy