X
Następny artykuł dla ciebie

Redakcja HBR przeprowadziła wywiad z trzema najskuteczniejszymi prezesami z tegorocznego zestawienia, aby poznać ich poglądy na temat presji wyników krótkoterminowych, zarządzania pokoleniem Y oraz nasilania się nieprzychylnych dla biznesu, populistycznych nastrojów. Rozmawia Adi Ignatius.

Na początku sierpnia magazyn HBR zorganizował wideokonferencję z udziałem prezesa Novo Nordisk Larsa Rebiena Sørensena, prezesa WPP Martina Sorrella oraz prezesa Inditeksu Pabla Isli. Łączyliśmy się wówczas z Bagsvaerd w Danii, włoską Sycylią i Arteixo w Hiszpanii. Oto zapis tej rozmowy.

Jakie są najważniejsze wyzwania stojące dziś przed prezesami?

SORRELL: Głównym wyzwaniem jest nieprzewidywalność. Obejmuje ona kwestie geopolityczne, takie jak: wyniki referendum w sprawie brexitu, sytuacja na Bliskim Wschodzie i w Chinach oraz wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Nieprzewidywalność wynika także z rosnącej presji ze strony inwestorów aktywistów, którzy zazwyczaj koncentrują się na wynikach krótkoterminowych, oraz z faktu, że wiele firm przechodzi na budżetowanie na bazie zerowej (zero‑based budgeting) (1), co ma wpływ na wydatki. Nie skarżę się na biedę ani na nadmierne trudności, ale cała ta złożoność utrudnia nam wykonywanie obowiązków.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy