X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Być coachem toksycznego lidera

PREMIUM

(Nr 146, kwiecień 2015)

Manfred F.R. Kets de Vries  · 18 min

Być coachem toksycznego lidera

Menedżerowie wyższego szczebla dysponują władzą pozwalającą na stworzenie podwładnym środowiska, w którym każdy będzie miał warunki do rozwoju i pełnego wykorzystania swego potencjału. Ale mogą też tworzyć toksyczne miejsca pracy, gdzie wszyscy są nieszczęśliwi. To, jak korzystają z władzy, zależy po części od ich zdrowia psychicznego.

Silni, stabilni emocjonalnie szefowie na ogół budują firmy, w których pracownicy rozumieją reguły, dzięki czemu mogą się koncentrować na prawidłowym wykonywaniu zadań. Jeśli jednak przełożony ma zwichrowaną konstrukcję psychiczną, to jego zły stan odbija się echem w biznesplanach, koncepcjach, kontaktach międzyludzkich, a nawet w systemach i strukturach organizacyjnych.

Jako coach menedżerów wyższego szczebla pracuję czasami z przywódcami pozostającymi w szponach psychicznych demonów. Wielu z nich zapraszam na kozetkę, starając się ich zrozumieć i udzielić im pomocy. W artykule opisuję kilka najczęściej spotykanych patologii i wyjaśniam, jak pomagam ludziom uporać się z nimi.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Manfred F.R. Kets de Vries

Profesor rozwoju przywództwa w katedrze Raoul de Vitry d’Avaucourt w INSEAD we Francji i w Singapurze oraz dyrektor Centrum Globalnego Przywództwa w INSEAD

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy