X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Współczesny klient oczekuje od firmy, która go obsługuje, profesjonalnej współpracy, bazującej na odpowiednim systemie wartości, który pozwala na komponowanie trwałych, długoletnich relacji. Jest to szczególnie istotne dla firm sektora usług, do którego bezsprzecznie należy branża TSL.

Łańcuch dostaw obejmuje szereg bezpośrednio lub pośrednio związanych ze sobą czynności i procesów zmierzających do realizacji zleconego zadania. Można więc powiedzieć, że nadrzędną wartością jest precyzyjne zaspokojenie potrzeb klienta. To jednak skomplikowany proces, bo obejmuje wiele trudnych do skoordynowania ogniw. OMEGA Pilzno, jako duży operator logistyczny, poprzez tworzenie kompleksowych rozwiązań kanalizuje poszczególne ogniwa tego łańcucha w jednym ręku, co ma niebagatelny wpływ na powodzenie realizowanego zlecenia, a tym samym satysfakcję klienta.

W OMEGA Pilzno wiemy, że budowanie wartości na każdym etapie współpracy z klientem wymaga zarówno doświadczenia, jak i ogromnego zaangażowania od momentu przyjęcia zamówienia do momentu dostarczenia towaru do miejsca przeznaczenia. Bycie partnerem wymaga profesjonalnego podejścia do potrzeb klienta, zgodnie z najwyższymi standardami. Ocena końcowa naszych usług to jednak suma efektów osiąganych na każdym etapie łańcucha dostaw. Problem może pojawić się wtedy, kiedy za poszczególne ogniwa odpowiedzialni są różni wykonawcy. Może rodzić to opóźnienia, błędy komunikacyjne, błędy organizacyjne, które potrafią zniweczyć nie tylko zamierzone efekty końcowe, ale także zaważyć na dalszej współpracy. Dlatego naszą rolą jest tworzenie kompleksowych rozwiązań, ograniczających ryzyko niepowodzenia na każdym etapie realizacji zlecenia, tym samym zapewniając klienta o ciągłości poszczególnych procesów.

Dzięki szerokim możliwościom, jakie posiadamy, możemy na przykład zakontraktować odbiór towaru w każdym miejscu świata, przetransportować go drogą morską do Gdańska lub Gdyni, zrobić odprawę celną i portową, przechować go i obsłużyć w magazynach według potrzeb (Value Added Service), a następnie przewieźć samochodami FTL do klienta końcowego lub innego naszego magazynu bądź zapewnić transport inter- lub multimodalny. I wszystko to w jednej firmie, koordynowane przez jedną osobę w porozumieniu z klientem, zgodnie z jego życzeniem.

Nadrzędną wartością jest precyzyjne zaspokojenie potrzeb klienta, to jednak skomplikowany proces, bo obejmuje wiele trudnych do skoordynowania ogniw.

Stworzenie oferty obejmującej jak największy fragment łańcucha dostaw to wartość dla klienta, który przede wszystkim chce wykonanej usługi, skrojonej na miarę jego potrzeb, często bez zbędnego angażowania się w cały proces. Z tego powodu wielu naszych klientów decyduje się na oferowany przez nas tzw. outsourcing logistyczny, który zyskuje na znaczeniu w ostatnich latach. To właśnie jego funkcjonowanie jest w dużej mierze uzależnione od tworzenia relacji i zarządzania nimi, od budowania swoistego systemu wartości, co ma na celu zapewnienie kooperacji, partnerstwa, integracji i optymalizacji procesów w działaniach strategicznych i operacyjnych.

W OMEGA Pilzno budujemy relacje z klientem oparte na zbliżeniu naszego systemu wartości do systemu wartości klienta na poziomie strategicznym. Jako operator logistyczny zapewniamy nie tylko odpowiednią ofertę cenową, ale i jakościową na zasadzie partnerskiej, doradczej. Dotyczy to każdej z faz łańcucha dostaw: przedtransakcyjnej, transakcyjnej i potransakcyjnej. Nasze działania przybierają chociażby formę analizy potrzeb klienta na bazie naszych doświadczeń i wiedzy, a następnie doradztwa i przedstawienia klientowi różnych opcji wykonawczych, a także delegowania opiekuna dla klienta. W OMEGA Pilzno osoby dedykowane do obsługi konkretnych klientów znają wszelkie uwarunkowania umowne, preferencje, relacje, szczególne wymagania. Pozostają w stałym kontakcie z klientem i szybko reagują na każde zapytanie, prośbę, problem.

Budujemy ofertę, wartości dla klientów

Szalenie ważną kwestią jest zapewnienie terminowej realizacji zlecenia. Stały monitoring transportu świadczy o tym, że znając specyfikę klienta, robimy wszystko, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się problemów, które mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla obydwu stron. Naturalnie w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia terminu dostarczenia ładunku niezwłocznie powiadamiamy o tym klienta. Nasze zaangażowanie w realizację zamówienia to wyraz szacunku wobec partnera, który nam zaufał.

Oczywiście w całym łańcuchu dostaw nie możemy zapominać o kierowcach, którzy są wykonawcami zleconej usługi. Ich rola jest nie mniej ważna, jak osób, które pozostają w stałym kontakcie z klientem. Poprzez szkolenia, jasno sprecyzowane zadania, dbałość spedytora o odpowiednie planowanie transporty są realizowane zgodnie z wytycznymi. W przypadku pojawienia się czynników zagrażających terminowość transportu każda z osób odpowiedzialnych za dany ładunek wie, jakie należy podjąć kroki, aby wyeliminować lub ograniczyć zagrożenia niosące szereg niekorzystnych następstw. Umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami pokazuje klientom poziom naszej obsługi.

Dobrze wyszkolona kadra, jak również świadomość, jak ważna jest profesjonalna obsługa klienta, pozwala nam reagować w odpowiednim momencie.

W procesie budowania wartości bardzo ważna jest także umiejętność słuchania naszych klientów. Mówi się, że „świat stał się globalną wioską, którą wbrew pozorom trudno się zarządza”. Klient się zmienia, ponieważ świat się zmienia, dlatego my, nie zapominając o tym, staramy się świadomie zarządzać każdą informacją. Podczas transakcji sprzedajemy nie tylko produkt, ale również transformację, która nastąpi w życiu naszego partnera.

Miarą sukcesu firmy jest umiejętność znalezienia i utrzymania klienta. Relacja z klientem jest normalną relacją międzyludzką: trzeba o nią dbać. Tyle samo energii należy włożyć w jej zbudowanie, co i w jej aktywne podtrzymywanie. Najlepszy sposób na budowanie silnych relacji biznesowych to zapewnienie klientowi kompleksowej oferty oraz pełnej obsługi. Wszyscy mamy świadomość tego, że zadowolony klient to dla nas nobilitacja i najlepsza forma rekomendacji. Powoduje to, że wzrastamy i rozwijamy się wraz z naszymi klientami. Poprzez budowanie wartości, bycie otwartym na zmiany, wytrwałość w działaniach w dużej mierze przyczyniamy się do sukcesów naszych klientów.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy