X
Następny artykuł dla ciebie

Internet rzeczy (IoT), czyli technologie sieciowe pozwalające na łączenie czujników kontrolujących pracę urządzeń, monitorowanie obiektów i różnego rodzaju pojazdów oraz całych flot, zyskuje na znaczeniu na całym świecie. W naszej części Europy ten rynek jednak dopiero czeka prawdziwy boom – wynika z opracowania przygotowanego przez International Data Corporation (IDC) na potrzeby raportu Worldwide Semiannual Internet of Things Spending Guide.

W ubiegłym roku w Europie Środkowo‑Wschodniej wydatki na IoT sięgnęły 11 miliardów dolarów. Organizacje inwestowały zarówno w sprzęt, jak i w oprogramowanie, narzędzia oraz technologie łączności bezprzewodowej. Do roku 2020 wydatki te będą wyraźne rosły. Przychody branży IoT w regionie CEE mają notować przyrost na poziomie 21,5% w skali roku w prognozowanym okresie. W rezultacie wartość tego rynku w 2020 roku sięgnie 24 miliardów dolarów. Dla porównania, wartość polskiego rynku IoT wyniesie wówczas 5,5 miliarda dolarów.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy