X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Ten artykuł dostępny jest także w wersji audio. Zaloguj się lub zostań prenumeratorem i słuchaj bez ograniczeń!

Jak powszechnie wiadomo, zdecydowana większość start‑upów upada po krótkim okresie działalności. Badania dowodzą zaś, że ludzie, którzy założyli własne przedsiębiorstwa, często wyszliby finansowo lepiej, gdyby pozostali na etacie.

Jest to jednak mylny pogląd – taka konkluzja wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Gustavo Manso z University of California w Berkeley. Manso stwierdził, że samozatrudnienie jest korzystne finansowo – ale nie zawsze przedsiębiorca zawdzięcza to własnej firmie. Korzyść taka może przybierać formę wyższej płacy w sytuacji, gdy start‑up upada, a przedsiębiorca wraca w szeregi pracowników etatowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy