X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Automatyzacja receptą na problemy na rynku pracy

PREMIUM

(Nr 199, wrzesień 2019)

Jacek Poświata PL  · 2 min

Automatyzacja receptą na problemy na rynku pracy

Starzenie się społeczeństwa i dynamiczny rozwój technologii będą miały coraz większy wpływ na działanie firm, wynika z raportu Labor 2030: The Collision of Demographics, Automation and Inequality przygotowanego przez firmę doradczą Bain & Company. Brak wystarczającej liczby rąk do pracy będzie dużym wyzwaniem dla przedsiębiorstw, które muszą uświadomić sobie konieczność dostosowania się do postępujących zmian i zwiększyć nakłady na automatyzację.

W nadchodzącej dekadzie w krajach OECD liczba osób w wieku powyżej 65 lat pierwszy raz w historii będzie rosła szybciej niż liczba osób w wieku produkcyjnym. W Polsce do 2030 roku liczba osób aktywnych zawodowo zmniejszy się o prawie milion. Natomiast do 2050 roku z krajowego rynku pracy znikną kolejne cztery miliony pracowników. Starzejące się społeczeństwo i malejąca liczba osób aktywnych zawodowo będą wymuszać na polskich przedsiębiorstwach automatyzację.

Stałe zwiększanie sprzedaży i skuteczności działań marketingowych to priorytet w każdej ambitnej firmie »

Szkolenie online ICAN Business Advisor - Marketing cyfrowy 

Jak zmienia się marketing w cyfrowych czasach?
Czym strategia społecznościowa różni się od strategii cyfrowej?
Szkolenie zawiera 5 lekcji, dzięki którym dowiesz się, jak wykorzystać potencjał marketingu cyfrowego i zaplanować strategię obecności w medich społecznościowych.

Produkt cyfrowy - dostęp ważny przez 3 miesiące od daty zakupu.

...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kiedy odejść, by rozwinąć skrzydła kariery »

Kiedy odejść, by rozwinąć skrzydła kariery 

John Beeson

Wszyscy słyszeliśmy o ludziach, którzy zmienili pracodawcę i odnieśli wielki sukces w nowej organizacji. O wiele mniej mówi się o tych, którym się nie powiodło lub wypalili się zaraz po zmianie. Co więc możemy zrobić, by znaleźć się w grupie szczęśliwców?

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 94% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy