X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Andrzej Borczyk: brak zdefiniowanej kultury organizacyjnej może zniszczyć firmę

PREMIUM

(Nr 153, listopad 2015)

Andrzej Borczyk PL  · 3 min

PRZEDSTAWIONY przypadek doskonale obrazuje, jak brak zdefiniowanej kultury organizacyjnej i strategii zarządzania kapitałem ludzkim może niszczyć pozornie świetnie działające przedsiębiorstwo. Budowanie skutecznych struktur w firmie musi być oparte nie tylko na celach biznesowych, ale w równej mierze na zdefiniowaniu osób, których potrzebujemy, by tę strategię realizowały. Ogromnym wyzwaniem współczesnych firm jest zbudowanie zaangażowanej organizacji czteropokoleniowej, w której wszyscy zespołowo grają do jednej bramki i rozumieją zmieniający się szybko rynek zewnętrzny.

Nie ulega wątpliwości, iż z perspektywy firmy zależy nam na sukcesie jednostek i zespołów. Rekrutując właściwych pracowników, powinniśmy zbudować zróżnicowaną organizację oraz jasno zdefiniować, jakich kompetencji poszukujemy i za jakie zachowania nagradzamy. Nie ma się co dziwić, iż młode pokolenie chce się rozwijać, doskonalić swoje umiejętności, pracować przy ciekawych projektach oraz liczyć na ciągły feedback. Tego chcą przecież wszyscy...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 96% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!




Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy