X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Analityka danych jeszcze nie potrafi uzdrowić rekrutacji

PREMIUM

(Nr 200, październik 2019)

3 min

Analityka danych jeszcze nie potrafi uzdrowić rekrutacji

Menedżerowie poszukujący pracowników rozpaczliwie potrzebują nowych narzędzi, ponieważ już istniejące – nieustrukturyzowane rozmowy kwalifikacyjne, testy osobowości i osobiste rekomendacje – nie są zbyt skuteczne. Najnowszą zmianę w procesie rekrutacji, która z jednej strony wydaje się obiecująca, a z drugiej – niepokojąca, stanowi wyszukiwanie i ocenianie kandydatów przy użyciu algorytmów opartych na analityce danych. Według moich obliczeń, narzędzia takie tworzy i sprzedaje ponad 100 dostawców. Niestety, analityka danych – która w dziedzinie rekrutacji stawia dopiero pierwsze kroki – nie jest oczekiwanym przez pracodawców panaceum.

...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy HR efektywnie wykorzystuje dane? »

Na ile skutecznie działy HR wykorzystują dane? 

Thomas H. Davenport

Od ponad dekady uważam, działy HR mają potencjał, aby stać się jednym z liderów zastosowania analizy danych. Początkowo koncentrowałem się przede wszystkim na słowie potencjał. Zmieniłem jednak zdanie.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy