X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

W przeszłości wiele firm wymagało, aby kandydaci na prezesa legitymowali się doświadczeniem na tym stanowisku, co – zważywszy na niewielką liczbę kobiet pełniących tę funkcję – prowadziło do błędnego koła. Z analizy przeprowadzonej w latach 2017–2018 wynika jednak, że niektóre firmy giełdowe znalazły sposób na obejście tego wymogu: alternatywnym warunkiem kandydowania, zwłaszcza dla kobiet, jest w tych organizacjach wcześniejsze członkostwo w korporacyjnej radzie nadzorczej.

Wcześniejsze członkostwo w radzie firmy giełdowej (w %):

Alternatywna droga do narożnego gabinetu

Wcześniejsze członkostwo w radzie firmy pozagiełdowej (w %):

Alternatywna droga do narożnego gabinetu

ŹRÓDŁO: Analiza danych liderów 3000 największych amerykańskich firm giełdowych, wykonana przez Kate Purmal i Catherine H. Tinsley.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zostań prawdziwym liderem »

Jak – i dlaczego – być liderem? 

Umair Haque

Co różni liderów od tych, którzy jedynie pretendują do tej funkcji?

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy