X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Aleksander Poniewierski: Wspólny front w obronie infrastruktury krytycznej

PREMIUM

(Nr 146, kwiecień 2015)

Aleksander Poniewierski PL  · 2 min

Nie ma większych różnic w technikach cyberataków na świecie. Istotne rozbieżności dotyczą natomiast monitorowania bezpieczeństwa oraz sposobu i sprawności reagowania na wykryte przypadki jego naruszenia

agrożenia dla środowiska teleinformatycznego firm czy administracji są takie same na całym świecie. Bardzo podobne są również techniki przełamywania zabezpieczeń. Polskie firmy w takim samym stopniu są podatne na zagrożenia wynikające z ataków wewnętrznych, jak w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Japonii.

Firma doradcza EY co roku przeprowadza Światowe Badania Nadużyć Gospodarczych. W ubiegłym roku w Polsce 60% ankietowanych uznało cyberprzestępczość za istotne zagrożenie. Według ankietowanych menedżerów, źródłem ataków mogą być przede wszystkim pracownicy – tak deklaruje 52%, konkurencja – 42%, hakerów wskazało 36% ankietowanych, a zorganizowane grupy przestępcze – 8%.

Ten tekst jest komentarzem eksperta. Przeczytaj tekst główny: »

Uważaj na zagrożenie wewnętrzne 

David M. Upton , Sadie Creese

Największym źródłem zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego firmy może być jej pracownik lub dostawca.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 96% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy