X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Aleksander Poniewierski: Mała świadomość cyberzagrożeń

PREMIUM

(Nr 153, listopad 2015)

Aleksander Poniewierski PL  · 3 min

Amerykańskie Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych szacuje, że kradzież danych oraz praw autorskich to koszt pomiędzy 375 a 575 miliardów USD rocznie. Jest to wyzwanie, z którym zmierzyć się muszą organizacje na całym świecie, także w Polsce.

Podstawowym problemem, z jakim spotykamy się w naszym kraju, jest bardzo niski poziom edukacji i świadomości cyberzagrożeń. Co trzeci ankietowany przez firmę doradczą EY w 17. Światowym Badaniu Bezpieczeństwa Informacji albo nieprawidłowo ocenia, ile czasu jego firmie zajmuje reakcja na naruszenie bezpieczeństwa informacji, albo w ogóle nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. 12% przedsiębiorstw reaguje na atak w ciągu 10 minut, a 25% w ciągu godziny. 56% firm przyznaje, że miałoby problem z identyfikacją i wczesnym wykryciem zagrożeń. Na ten problem w obszarze administracji państwowej wskazuje jeden z raportów Najwyższej Izby Kontroli z 2014 roku. W szeroko rozumianej sferze biznesowej, poza nielicznymi wyjątkami, sytuacja nie wygląda o wiele lepiej...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 95% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy