X
Następny artykuł dla ciebie

Autor artykułu, profesor Harvard Business School, specjalista w dziedzinie negocjacji, radzi jak odnieść sukces podczas pertraktacji z potencjalnym pracodawcą: ▪ Nie lekceważ siły sympatii. ▪ Pomóż potencjalnym pracodawcom zrozumieć, dlaczego jesteś wart tego, o co prosisz. ▪ Jasno zasygnalizuj gotowość podjęcia pracy. ▪ Postaraj się zrozumieć racje rozmówcy. ▪ Poznaj ograniczenia drugiej strony. ▪ Przygotuj się na trudne pytania. ▪ Skoncentruj się na intencjach pytającego, nie na pytaniu. ▪ Rozważaj ofertę jako pakiet złożony z wielu elementów. ▪ Negocjuj kilka kwestii naraz, a nie każdą po kolei. ▪ Nie negocjuj dla samego negocjowania. ▪ Pomyśl o rozłożeniu ofert w czasie. ▪ Unikaj wszelkich prób stawiania ultimatum, ignoruj je lub bagatelizuj. ▪ Pamiętaj, że nikt nie próbuje ci dopiec. ▪ Nie zrywaj rozmów. ▪ Zachowaj zdrowy dystans.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy